• Русский
  • Українська

Суха чистка килимів

Вже давно килими і килимові покриття влаштувалися в сучасних будинках і квартирах. Вони створюють комфорт, надають затишок дому, роблять домашнє вогнище більш теплим і душевним. Але, як і інші предмети інтер’єру, килими постійно зазнають зовнішнього впливу, забруднюються, тому чищення їм просто необхідне. Хімчистка килимів – це один із чудових способів боротьби з різними забрудненнями, запахами і пиловими кліщами. Але вона показана не всім видам покриттів, тільки синтетичним. А ось килимам з натуральних волокон контакт з вологою протипоказаний, тому чистять їх сухим способом.

Для пересічного домогосподаря сухе чищення килимів здається справою малозрозумілою і важкоздійсненною. Та й як можна очистити килимове покриття без використання води і заснованих на ній мийних речовин? Та дуже просто. Ніяких складнощів у технології сухого чищення немає. Спочатку люди дивуються, коли бачать, як саме працює сухий очищувач. Його вплив заснований на перевіреному принципі, який широко застосовується в умовах, коли неможливо скористатися “мокрим” способом.

Сухая чистка ковров

У технологічній основі сухого чищення лежить звичайна губка – предмет широко відомий усім. Очищувач на основі губки – м’який, на дотик приємний, органічного походження. На нього наноситься невелика кількість спеціального складу для розчинення будь-якого виду забруднень, як водних, так і масляних, жирних. Губку-очищувач змочують у невеликій кількості води, а також розчині безпечного екологічно нейтрального розчинника. Потім губкою з нанесеними на ній розчинами чистять килим. З огляду на те, що використовується невелика кількість вологи, після чищення поверхня килима залишається сухою.

Процес сухого очищення умовно можна розділити на кілька етапів:

  1. На забруднені ділянки килимового покриття наноситься очищувач вручну або за допомогою аплікатора.
  2. Спеціальна машина з щітками, що обертаються, глибоко втирає очищувач у килим, де він взаємодіє із забрудненим матеріалом, потім розчиняє і поглинає бруд.
  3. Завдяки спеціальному очисному механізму на килимі піднімається ворс, що полегшує процес подальшого очищення.
  4. На цій стадії за допомогою прямого ваккумування з килимової поверхні видаляється очищувач із розчиненим у ньому брудом.

Усе. Процес сухого чищення завершено.

Безумовно, гідно оцінити метод сухого чищення килимів зможуть власники дорогих перських, індійських шовкових килимів, вовняних килимів, зроблених вручну, до яких не можна застосувати звичайні хімічні методи очищення.

Суха чистка килима з натуральних волокон – чудовий вихід для вимогливих господарів, які люблять якість і дорожать красою своїх дорогих килимів.