Способи чищення матраців у домашніх умовах

Здоровий повноцінний сон безпосередньо залежить від того, на чому ви спите. Тому матрац має бути не тільки комфортним, а й чистим. Важливо пам’ятати, що під час тривалого використання у вологому й теплому середовищі матраца швидко розмножуються мікроорганізми, які живляться лусочками епідермісу людини, що відшарувалися. Як правило, матраци легко вбирають вологу і довго сохнуть, що сприяє утворенню грибка і цвілі. Виникає неприємний запах, поверхня забруднюється, з’являються неестетичні плями. Ось чому матрац потребує регулярного чищення.

Способи чищення матраців у домашніх умовах: можна звернутися до професіоналів із сертифікованої хімчистки чи експрес-служби, яка чистить меблі вдома, а можна самостійно почистити матрац.

Почнемо з видалення плям. Їх слід видаляти різними способами залежно від типу забруднення.

Універсальним засобом служить засіб для виведення плям, яким потрібно обробити всю поверхню матраца, попередньо уважно вивчивши інструкцію із застосування на упаковці. Зазвичай пролита рідина, висихаючи, залишає коричневу облямівку, яку легко видалити за допомогою звичайного прального порошку без кольорових домішок.

Плями від жиру або губної помади швидко усуваються, якщо протерти їх тампоном або губкою, змоченою в спирті, і залишити до повного висихання.

Щоб прибрати плями від лейкопластиру або жувальної гумки:

  1. спочатку заморозити,
  2. покласти на забруднену ділянку лід,
  3. зняти залишки за допомогою ножа
  4. постеливши промокальний папір на пляму, протерти губкою, злегка змоченою в спирті або ацетоні.

Видалити плями від кави або вина допоможе розчин аміаку (1 чайна ложка на склянку води), який слід нанести на кілька хвилин, потім змити і висушити матрац.

Бруд і земляні плями виводять за допомогою оцту, який у рівних пропорціях розводять у теплій воді та наносять на поверхню, після чого оброблену ділянку потрібно ретельно запрати.

Дитячий матрац можна почистити сухою піною (у рідину для миття посуду додати трохи води і збити до утворення рясної піни) або мийним засобом для меблів.

Неприємні запахи, що просочили матрац, можна видалити за допомогою соди, яку потрібно рясно посипати на поверхню, а через добу ретельно зібрати за допомогою пилососа.

Якщо дотримуватися запропонованих порад, ваш матрац буде чистим, безпечним для здоров’я і прослужить довше.